Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Україна попросить закрити Босфор для кораблів Росії

Автор:

|

Листопад 29, 2018

|

Рубрика:

Україна попросить закрити Босфор для кораблів Росії

Про це заявив у четвер, 29  листопада, командувач Військово-Морськими Силами (ВМС) України Ігор Воронченко. Це пов’язано із захопленням Росією українських військових кораблів у Керченській протоці. «Я як командувач ВМС прошу і висловлюю впевненість у тому, що світова спільнота прийме і визнає, що була проведена агресія проти держави Україна. У зв’язку з цим і під норми Конвенції Монтре, а саме 19-ий пункт, будемо просити щодо закриття протоки Босфор Турецькою Республікою, щоб росіяни знали, як порушувати норми міжнародного права», – заявив Ігор Воронченко.

Згадана Конвенція регулює правовий режим проток Босфор і Дарданелли, які з’єднують Чорне і Середземне моря. У ній зазначено, що Туреччина зобов’язана пропускати через протоки військові кораблі чорноморських держав. Російські кораблі Чорноморського флоту, які беруть участь у кампанії в Сирії, неодноразово останнім часом проходили через протоки. Також сказано, що Туреччина має право закривати протоки для суден будь-якої воюючої держави під час війни. Офіційно оголошеної війни за участю Росії зараз немає.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у четвер заявив, що Туреччина може зіграти роль посередника між Києвом і Москвою у зв’язку з останнім інцидентом.

Світлина: командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply