Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Україна планує транспортувати газ з ЄС до Болгарії та Туреччини

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

Україна планує транспортувати газ з ЄС до Болгарії та Туреччини

An employee turns a valve at a gas compressor station in the village of Boyarka, outside Kiev, April 22, 2015. Russian natural gas producer Gazprom said on Wednesday Kiev owed it $174.2 million for gas supplied to eastern Ukraine since the beginning of the year. REUTERS/Gleb Garanich

Голова «Укртрансгазу» Ігор Прокопів повідомив, що зараз йдуть перемовини по запуску нового газотранспортного маршруту Словаччина-Україна-Молдова-Румунія-Болгарія-Туреччина. Україна планує налагодити транзит газу з Євросоюзу до Болгарії та Туреччини, які будуть купувати його безпосередньо в Європі. Про це на прес-конференції під назвою “Результати роботи оператора газотранспортної системи України за 2015 рік” заявив голова ПАТ «Укртрансгаз» Ігор Прокопів.

«І болгари, і турки готові купувати газ в Європі через територію України. Зараз йдуть активні переговори. Ми вже провели зустрічі з представниками Болгарії і Молдови, а на початку квітня проведемо перемовини зі словаками», – сказав він. «Буде працювати маршрут Словаччина-Україна-Молдова-Румунія-Болгарія- і далі на південь – до Туреччини, куплений в Європі газ буде зберігатися в українських ПГС», – додав президент компанії. Також він повідомив, що з часом планується провести переговори з Румунією – найбільшим газовим ринком Європи.

«2016 рік стане дуже важливим для газотранспортної системи України. Газ піде не тільки реверсом в нашу країну, його транспортуватимуть з Європи в південну частину континенту через Україну», – сказав Прокопів.

У 2015 році, незважаючи на спроби Росії обмежити український газотранспортний коридор, в ЄС було поставлено 67,1 млрд кубометрів газу.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply