Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Україна на митниці втрачає мільярди

Автор:

|

Серпень 06, 2018

|

Рубрика:

Україна на митниці втрачає мільярди

Німецьке видання «Süddeutsche Zeitung» у понеділок, 6 серпня, оприлюднило розслідування стану корупції у цьому українському відомстві. Аналізуючи митні і транспортні накладні, автори описують махінації, які застосовуються для уникнення мит. Ввезені в країну товари в процесі реєстрації змінюють маркування, наприклад, парасольки перетворюються на щітки або дзеркала.

Висновок буквально вражає – через корупцію на митниці Україна втрачає щороку понад 4 мільярдів євро (понад $4,6 мільярда). У розслідуванні сказано, що це перевищує одну десяту всієї дохідної частини бюджету і є у двічі більшим за суму, яку Україна в 2018 році хоче отримати від Міжнародного валютного фонду, Євросоюзу та Світового банку.

У махінаціях на митниці, за даними «Süddeutsche Zeitung», беруть участь працівники поліції, прокуратури та СБУ. Для нелегальних угод утворюються нові фірми, які контролюють спеціально призначені люди.

Принагідно зазначимо, що за результатами проведеного фахівцями PricewaterhouseCoopers (PwC) опитування, у 2018 році з випадками корупції і хабарництва зіткнулися 73% українських компаній. Позаторік їх було 56%. При цьому в світі цей показник в середньому становить 25%.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply