Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Україна лідирує у зближенні з ЄС

Автор:

|

Лютий 26, 2019

|

Рубрика:

Україна лідирує у зближенні з ЄС

У Брюсселі, у вівторок, 26 лютого, презентовано черговий «Індекс Східного партнерства». Поміж шести країн, на які поширено цю програму політики Європейського Союзу (ЄС), лідерами щодо демократичних реформ і євроінтеграції названі Україна і Грузія.

Індекс охоплює два критерії. Першим поставлено зближення з ЄС. Він показує, як кожна з країн переймає норми спільноти та міжнародні стандарти. Найкращий показник тут має Україна (індекс 0,73). За нею йдуть Вірменія (0,66), Молдова (0,65), Грузія (0,64), Азербайджан (0,56) і Білорусь (0,52). Цей критерій демонструє, наскільки рівень демократії в тих чи інших країнах відповідає міжнародним європейським стандартам, як проходить впровадження норм ЄС і наскільки країни досягають цілей сталого розвитку

Другий критерій показує, наскільки тісно кожна з країн пов’язана з ЄС. Йдеться про зв’язки між урядами, в економіці і серед громадян. Тут на першому місці Грузія і Молдова, що мають однаковий індекс 0,71. За ними йдуть Україна (0,66), Вірменія (0,50), Азербайджан (0,47) і Білорусь (0,45).

Форум, який об’єднує організації громадянського суспільства з країн-учасниць програми «Східне партнерство» і з країн-членів ЄС, видає такий індекс щорічно, починаючи з 2011 року. А сама ця програма запущена Європейським Союзом у 2009 році для шести країн Східної Європи, які активно співпрацюють з Брюсселем.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply