Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Україна каже: «Христос рождається!»

Автор:

|

Січень 07, 2017

|

Рубрика:

Україна каже: «Христос рождається!»

0107___02-1

Для християн, що відзначають свята за юліанським календарем, 7 січня настало Різдво Христове. Унікальність Різдва полягає у тому, що його щиро святкують і мільйони тих, що не є релігійними людьми або не вважають себе приналежними до християнства.

В Україні це свято цього дня відзначають всі українські православні, а також греко-католики. До слова, юліанським календарем продовжує користуватися лише частина православних церков світу. Наприклад, у Греції, Румунії, Болгарії, на Кіпрі перейшли на реформований новоюліанський календар і святкують Різдво 25 грудня. Цей календар не збігається з григоріанським, але Великдень та пов’язані з ним свята таки далі відзначають за юліанським календарем.

7 січня вранці на Співочому полі у Києві розпочалася святкова акція «Різдво над Дніпром», яку оголошено як українську і родинну. Ціна за вхід суто символічна – 30 гривень (трохи більше $1). Тут організовано Різдвяний ярмарок, де можна придбати різноманітні смаколики та теплі напої. Виступають популярні гурти. Завершиться свято Зірковим Вертепом. На вечір анонсовано встановлення рекорду з наймасовішого одночасного виконання колядки.

А ще 7 січня сайт «Радіо Свобода» оприлюднив інтерв’ю з предстоятелем Української православної церкви Київського патріархату, Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. Владика наголосив, що в Україні таки буде одна помісна церква, процес об’єднання вже почався. А на завершення Патріарх звернувся до українців: «Христос народився! Славімо Його!»

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply