Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Україна ініціює черговий обмін заручниками

Автор:

|

Грудень 21, 2018

|

Рубрика:

Україна ініціює черговий обмін заручниками

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у п’ятницю, 21 грудня, повідомила у мережі Faсebook про українську пропозицію Кремлеві – здійснити таку гуманну акцію 5 січня, щоб звільнені люди отримали можливість провести Різдвяні Свята вдома. Йдеться про обмін 22 росіян, затриманих і засуджених в Україні, на 22 політв’язнів Кремля, а також про передачу на тимчасово окуповані території 72 сепаратистів в обмін на 19 заручників-українців.

Цій темі була присвячена нарада під головуванням представника України у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Євгена Марчука за участю Ірини Геращенко та експертів Служби безпеки України і Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. У підсумку до Організації з безпеки і співпраці у Європі (ОБСЄ) звернулися з ініціативою провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної підгрупи, на якій ще раз обговорити питання обміну.

Українською стороною на 27 грудня було заплановано звільнення заручників. Але воно зірвалося через відмову Росії й самопроголошених на окупованій території Донбасу «республік».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply