Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Україна: брак юристів і надмір прокурорів

Автор:

|

Жовтень 04, 2018

|

Рубрика:

Україна: брак юристів і надмір прокурорів

У четвер, 4 жовтня, Європейська комісія з ефективності правосуддя (CEPEJ), яка входить до Ради Європи (РЄ) представила у Страсбурзі доповідь з аналізом системи правосуддя у країнах, що входять до організації. Звіт базується на підсумкових даних 2016 року.

Як не прикро, але Україна має у документі доволі непривабливий вигляд. У нас один з найнижчих на континенті бюджет судової системи – 8.1 євро (трохи більше $9) на душу населення. А це у 8 разів менше за середній показник у Європі.

Бюджет на безоплатну правову допомогу – також поміж найнижчих. Після України у рейтингу лише Азербайджан та Албанія. При цьому показник України в перерахунку на одну особу – аж у 40 разів нижчий за середній по континенту.

Ще відзначено, що при низькому фінансуванні системи правосуддя в Україні дуже роздута прокуратура – 24 прокурори на 100 тисяч мешканців. Більше (25) має тільки Росія. Кількість суддів у нас відчутно менша за середньоєвропейську (14 проти 21 на 100 тисяч мешканців). У доповіді вказали також на нестачу юристів. В Україні їх удвічі менше за середній європейський показник.

Світлина: генеральний прокурор України Юрій Луценко.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply