Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

У звіті Мюллера розповіли про плани Росії щодо Януковича та Донбасу

Автор:

|

Квітень 18, 2019

|

Рубрика:

У звіті Мюллера розповіли про плани Росії щодо Януковича та Донбасу

“Мирний план”, який пропонував керівникові кампанії Трампа Полу Манафорту російський розвідник Костянтин Килимник, передбачав створення на Сході України “автономної республіки” на чолі з президентом-утікачем Віктором Януковичем. Про це йдеться в опублікованому у четвер, 18 квітня, повному тексті доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії у президентські вибори у США 2016 року, повідомляє Укрінформ.

“Манафорт та Килимник обговорювали план вирішення політичних проблем в Україні, який передбачав створення “автономної республіки” в індустріальному регіоні на Сході України, Донбасі, та обрання вигнаного 2014 року українського президента Януковича головою цієї “республіки”, – йдеться у звіті. Як зазначається, Манафорт згодом визнав, що план “передбачав “неформальний” спосіб для Росії контролювати Схід України”. Він переконував слідство, що Килимник хотів, аби він допоміг донести “мирний план” до Дональда Трампа, але Манафорт, за його словами, “завершив розмову та назвав цей план “схибнутим”. Колишній керівник кампанії Трампа визнав, що пізніше Килимник надіслав ще одного електронного листа, вже 8 грудня 2016 року, тобто після обрання Дональда Трампа, знову ставлячи питання про “мирний план”. Крім того, на зустрічах у січні та лютому 2017 року російський розвідник продовжував порушувати тему “мирного плану”, стверджував Манафорт.

У доповіді зазначається, що представленню цього “плану” передувала зустріч Килимника з Януковичем у Москві 28 липня 2016 року, яка тривала близько 5 годин. Про цю зустріч російський розвідник розповідав Манафорту.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply