Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

У Венесуелі тепер два президенти

Автор:

|

Січень 24, 2019

|

Рубрика:

У Венесуелі тепер два президенти

Інтернет-портал ВВС у четвер, 24 січня, розповідає про важливі події, що відбуваються у цій країні. Очільник Національної асамблеї (парламенту) Венесуели Хуан Херардо Гуайдо Маркес, який є лідером опозиції, оголосив себе тимчасовим виконувачем обов’язків Президента країни. Президент США Дональд Трамп вже заявив, що визнає його як главу держави. Про своє визнання оголосили також лідери низки інших країн.

Хуан Гуайдо приніс символічну присягу, поклявшись перед Господом взяти на себе повноваження глави держави як мінімум до проведення виборів. Він також наголосив, що йде на ризикований крок, рятуючи Каракас від «диктатури» і відновлюючи конституційний порядок.

10 січня цього року на посаду президента Венесуели вдруге вступив Ніколас Мадуро.

Він здобув перемогу на виборах, які бойкотувала опозиція. А ще це переобрання не визнали Євросоюз, США і більшість країн Латинської Америки. Хуан Гуайдо 11 січня заявив, що має право взяти на себе повноваження глави республіки і закликав прихильників опозиції вийти на масові акції протесту 23 січня.

Наразі до протестів приєдналися чотири з 23 штатів країни. Ніколас Мадуро, звертаючись до своїх прихильників, заявив, що у відповідь на дії Вашингтона розриває дипломатичні відносини з США і дав персоналу американського посольства 72 години, щоб покинути територію Венесуели.

Міністр оборони Венесуели Владімір Падріні Лопес заявив, що армія залишається на боці Ніколаса Мадуро. У мережі «Twitter» він написав: «Солдати батьківщини не приймають президента, нав’язаного в тіні темних інтересів або самопроголошеного поза законом».

Світлина Reuters: Хуан Гуайдо.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply