Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

У Торонто вшанували пам’ять жертв Голодомору

Автор:

|

Жовтень 22, 2018

|

Рубрика:

У Торонто вшанували пам’ять жертв Голодомору

Агенція «Укрінформу» повідомляє у понеділок, 22  жовтня, що у найбільшому місті Канади відкрито меморіал жертвам Голодомору. В офіційній церемонії відкриття взяли участь мер Торонто Джон Торі, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд та перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

Очільниця канадського зовнішньополітичного відомства Христя Фріланд, мати якої є українкою за походженням, у своєму виступі наголосила: «Українська громада Канади протягом багатьох років, коли пам’ять про Голодомор приховувалася, берегла її і змогла повернути до України. Це дуже важливий внесок і я особливо вдячна старшим членам нашої громади, які підтримували цю пам’ять».

Меморіал розташований на території Виставкової площі, недалеко від аеропорту Торонто і набережної озера Онтаріо. Центральне місце зайняла скульптура українського художника Петра Дроздовського «Гірка пам’ять дитинства». За попереднім кошторисом, на будівництво витрачено близько $1,2 мільйона. Більшість цієї суми зібрано зусиллями української діаспори шляхом індивідуальних пожертв.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply