Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

У столиці Норвегії відкрили українську школу для дітей різного віку

Автор:

|

Березень 19, 2016

|

Рубрика:

У столиці Норвегії відкрили українську школу для дітей різного віку

main

У  Осло відкрили українську школу, де діти будуть навчатися за підручниками Міністерства освіти України. Це вже друга у Норвегії українська школа, яку заснована за ініціативою батьків та вчителів.

Школа отримала назву «Еллісів» —  на честь дочки Ярослава Мудрого Єлизавети Ярославни. Вона розрахована на дітей від 5 до 17 років, народжених за межами України. Дехто  з них знає українські літери та навіть вміє трошки читати. “Батьки занепокоєні тим, що норвезькі українці 10-12 років не можуть сформулювати декілька речень українською.  З цим не можна миритися, адже без володіння мовою дітям важко ідентифікувати себе українцями”, — розповіла Ніна Хаген, керівник школи з навчально-методичної роботи.

Заняття в школі відбуватимуться щосуботи. Школа «Еллісів» створена як позанавчальний заклад. Це означає, що всі учні отримують норвезьку освіту, але крім того на протязі трьох годин на тиждень здобувають українські знання.

«В нас є не тільки вчителі початкових класів, а й учителі-предметники. Це допоможе задовольнити вимоги батьків і досить швидко показати результат. Сподіваємося, що до нас долучиться більше україномовних сімей, що мешкають у Норвегії. Також  ми плануємо створення перших в країні курсів української для дорослих», – наголосила Ніна Хаген.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply