Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

У Стамбулі споруджено гігантський аеропорт

Автор:

|

Жовтень 29, 2018

|

Рубрика:

У Стамбулі споруджено гігантський аеропорт

90 мільйонів авіапасажирів вже наступного року зможуть приймати нові головні повітряні ворота Туреччини, урочисто відкриті у понеділок, 29 жовтня. Далі потужність аеропорту планується довести до 150 й навіть 200 мільйонів на рік. І тоді хаб на березі Чорного моря може виявитися найбільшим на планеті авіаційним вузлом. Наразі за цим показником попереду усіх американська Атланта – 104 мільйони пасажирів.

Церемонію офіційного відкриття приурочили до дня святкування 95-річчя заснування Турецької Республіки. Запросили чимало іноземних гостей, у числі яких були президенти Албанії, Пакистану і Судану, а  також прем’єр-міністр сусідньої Болгарії –  Бойко Борисов.

Аеропорт, названий просто «Стамбул». Як заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, «це найцінніший бренд нашої країни». Нова повітряна гавань ще не зовсім готова. Впродовж двох місяців недоробки повинні бути усунені. А реально новий аеропорт запрацює лише після того, як сюди, на північ європейської частини Стамбула, перебереться авіакомпанія «Turkish Airlines». Зараз вона базується в аеропорту імені Ататюрка, розташованому на березі Мармурового моря на півдні західної частини міста.

Переїзд намічений на 29 і 30 грудня. У повному обсязі регулярне авіасполучення має розпочатися 1 січня 2019 року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply