Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

У США теж є сепаратисти

Автор:

|

Січень 28, 2017

|

Рубрика:

У США теж є сепаратисти

В штаті Каліфорнія 28 січня розпочався збір підписів, що має на меті вихід зі складу Сполучених Штатів Америки. Процес вже отримав свою назву по аналогії з британською – «Calexit». Адепти відокремлення переконані – у державі з’явилося вдосталь речей, які є суперечливими для каліфорнійців. Зокрема, їм не подобається, що регіон субсидує інші штати на шкоду собі й своїм дітям.

«Маючи шосту за розміром економіку в світі, Каліфорнія є економічно більш сильною, ніж Франція і має населення більше, ніж Польща. Каліфорнія порівнюється і конкурує з країнами, а не тільки 49 іншими штатами», – повідомляється на сайті ініціативи «Yes California».

Щоправда прихильники «Calexit» муситимуть протягом наступних 180 днів зібрати підписи 8 % від зареєстрованих виборців штату (585 407 осіб). В разі успіху мешканці Каліфорнії в листопаді 2018 року зможуть скасувати два положення місцевої конституції. Після цього штат перестане бути «невід’ємною частиною США», а конституція Сполучених Штатів – «основним законом країни».

У разі успішного збору підписів, референдум про відокремлення відбудеться весною 2019 року. Для перемоги необхідна буде явка 50% виборців та відмітка «yes» не менше 55% учасників референдуму.

Додамо, у 2014 році американський мільярдер Тім Дрейпер хотів розділити Каліфорнію на 6 частин. Для цього було зібрано понад 800 тисяч підписів громадян, та у підсумку нічого не вдалося.

Світлини: Комерсант/Дмитро Костюков, НИА.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply