Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 16, 2021

У США стали на захист антикорупціонерів України

Автор:

|

Березень 31, 2018

|

Рубрика:

У США стали на захист антикорупціонерів України

Про це у суботу, 31 березня, повідомляють провідні інтернет-видання України. Вони посилаються на заяву, яку озвучила речниця Державного департаменту США Гізер Нойєрт. У тексті українській владі рекомендовано скасувати законодавство, що вимагає декларації активів громадянським суспільством та міжнародними членами наглядових рад державних підприємств.

Йдеться про ухвалений 23 березня закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». У ньому міститься вимога, щоб представники антикорупційних громадських організацій, експертів та інших осіб, які прямо чи опосередковано отримують фінансування з коштів міжнародної технічної допомоги, до 1 квітня 2018 року подали першу декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З цього приводу у заяві Держдепу США сказано: «Система декларування активів України має забезпечувати підзвітність державних посадовців і не повинна встановлювати зайвих тягарів або тиску на громадянське суспільство. Цей каральний закон спрямовується на тих самих осіб, які прагнуть поліпшити прозорість та підзвітність в Україні, виконуючи обіцянки Євромайдану та прагнень українського народу щодо демократичної країни, яка керується верховенством права».

Світлина; речниця Державного департаменту США Гізер Нойєрт.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply