Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

У Солсбері ледь не обікрали знаменитий собор

Автор:

|

Жовтень 26, 2018

|

Рубрика:

У Солсбері ледь не обікрали знаменитий собор

Як повідомляє у п’ятницю, 26  жовтня, інтернет-видання ВВС, у всесвітньовідомому після замаху на родину Скрипалів місті, заарештований 45-річний чоловік, який намагався викрасти одну з копій Великої хартії вольностей (Magna Carta) з Солсберійского собору. Зловмисник вже навіть розбив скло, під яким зберігався середньовічний документ, але тут спрацювала сигналізація.

Поліція зазначає, що ніхто не постраждав, копія хартії не отримала жодних пошкоджень,. От тільки після інциденту вона на деякий час прибрана з собору. Велика хартія вольностей – один з найважливіших документів середньовічної Англії. Вона була складена в 1215 році і захищала низку юридичних прав і привілеїв вільного населення королівства. Положення хартії мали значний вплив на становлення і розвиток інституту прав людини у Британії.

Собор у Солсбері був побудований в XIII-XIV століттях і є визначною та популярною у туристів пам’яткою Великої Британії. Останнім часом він став ще більш відомим на тлі отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Двоє росіян, яких британська поліція назвала підозрюваними в цьому злочині, заявили в ефірі телеканалу RT, що метою їх приїзду до міста був саме «Солсберецький собор».

Світлина: копія хартії зберігалася у соборі під склом.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply