Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

У Словаччині вимагають дочасних виборів

Автор:

|

Квітень 28, 2018

|

Рубрика:

У Словаччині вимагають дочасних виборів

Політична криза у цій країні не спадає, пише у суботу, 28 квітня, інтернет-видання «Deutsche Welle». Нагадаємо, що вона викликана вбивством журналіста Яна Куцяка, який розслідував зв’язки представників словацької влади з італійською мафією. Відтоді минуло два місяці, однак масові акції з вимогою проведення позачергових виборів тривають.

Відставок кількох членів уряду виявилося замало, щоб повернути довіру населення до державних інституцій. Як твердять організатори антиурядової демонстрації, що відбулася напередодні ввечері у Братиславі, петицію про проведення дострокових виборів вже підписали 80 тисяч словаків. Чергові парламентські вибори повинні пройти через два роки, але люди не хочуть чекати. За даними ЗМІ, у вчорашній маніфестації взяли участь близько 5 тисяч осіб. Тобто, кожен восьмий мешканець столиці вийшов на вулиці міста, щоб висловити свою громадянську позицію.

Хвиля протестів у Словаччині піднялася після того, як 25 лютого було застрелено журналіста-розслідувача Яна Куцяка і його наречену. В одному зі своїх останніх матеріалів, який був оприлюднений вже після вбивства, автор звинуватив наближених прем’єр-міністра Роберта Фіцо у тісних зв’язках з італійськими підприємцями, які, в свою чергу, були пов’язані з мафією. Очільник уряду відкинув ці звинувачення, однак врешті подав у відставку. З посад пішли також два його помічники, міністр внутрішніх справ, шеф поліції, а також міністр культури, який формально опікується медіа-галуззю.

Світлина Reuters: демонстрація протесту в Братиславі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply