Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

У Швейцарії запрацював найдовший у світі тунель

Автор:

|

Грудень 11, 2016

|

Рубрика:

У Швейцарії запрацював найдовший у світі тунель

1211___05-1

Після фінансових вкладень у розмірі близько 12 мільярдів швейцарських франків ($11,8 млрд), 17-ти років роботи та 57 кілометрів буріння в Альпах зрештою запустили регулярні пасажирські поїзди з Цюриха до італійської Монци. Готардський, як його назвали, тунель проклали на глибині у 2300 метрів. А загалом подорож заощаджуватиме пасажирам 30 хвилин життя під час поїздки із північної частини Швейцарії до південної. Про це 11 грудня повідомляє «Укрінформ» з посиланням на «DW».

Як зазначається у повідомленні: «Великою перевагою нового Готардського тунелю є те, що залізничні колії не мають значного нахилу. Через це важким вантажним потягам, щоб перетнути Альпи, потрібен лише один, а не два чи три локомотиви. Вони також будуть їхати швидше. Як результат, новим тунелем за день зможуть проїжджати до 260 вантажних потягів, тоді як максимальна пропускна спроможність старого тунеля – 180». Також пасажирські вагони можуть курсувати у тунелі зі швидкістю у 250 кілометрів на годину, вантажні – 160 кілометрів на годину.

Готардський тунель відтепер є найдовшим у світі. Сьогодні він посунув на друге місце Сейканський тунель (Японія), який має завдовжки 53,9 кілометра. А Євротунель під Ла-Маншем вже третій – лише 49,9 кілометра.

Світлини: PA/M.Ruetschi, PA/S.Golay.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply