Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

У Росії згадують Бориса Нємцова

Автор:

|

Лютий 26, 2017

|

Рубрика:

У Росії згадують Бориса Нємцова

Сьогодні, 26 лютого, в багатьох містах Російської Федерації (РФ) відбулися акції пам’яті одного з провідних супротивників режиму Володимира Путіна. Опозиціонера вбили 27 лютого 2015 року. Отож у неділю, що передує скорботним роковинам, представники низки демократичних партій разом із небайдужими громадянами провели ходу в Москві під гаслами «Наше ім’я – Борис Нємцов», «Герої не вмирають», «Ні – війні!» За даними «Білого лічильника» (структура, що займається підрахунками чисельності масових акцій) прийшло близько 15 тисяч осіб.

Не обійшлося без інцидентів. Якийсь підозрілий чоловік, вигукуючи «Росія з Путіним!», облив зеленкою одного із організаторів, колишнього прем’єр-міністра Росії Михайла Касьянова. Правда, правоохоронці швидко зреагували та пов’язали провокатора.

За словами активіста Михайла Шредера, що входив до числа близьких друзів покійного Бориса Нємцова , мітинг змогли узгодити з владою та домовилися, що поліція зробить все, щоб жодних проблем не було. До того ж активісти вимагали встановлення меморіальної таблички на місці вбивства опозиціонера. Для цього видрукували спеціальні листівки, адресовані мерії Москви. Окрім цього, ідентичні листи створили для керівника Головного слідчого управління Слідчого комітету Росії – її оформили як повідомлення про правопорушення.

Цього дня різноманітні ходи, марші та мітинги відбулися у Красноярську, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Новосибірську та інших містах. Чисельність людей різнилася – від кількох десятків до десятків тисяч.

Зазначимо, Борис Нємцов був щирим другом України. Його підступно вбили два роки тому. Орієнтовним організатором вважають колишнього офіцера батальйону «Север» Руслана Мухудінова. На сьогодні він перебуває у міжнародному розшуку.

Світлини: Reuters, Courtesy Image – SM (листівка слідчим).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply