Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У Республіці Зімбабве палають шини

Автор:

|

Січень 15, 2019

|

Рубрика:

У Республіці Зімбабве палають шини

Про це повідомляє у вівторок, 15 січня, інтернет-видання ВВС. Під час протестів проти дворазового підвищення цін на бензин вже загинуло кілька людей. І це у той час, як Президент країни Еммерсон Мнангагва перебуває з офіційним візитом у Росії, де обговорює участь російського бізнесу у видобутку алмазів.

У великих містах люди перекривали дороги за допомогою барикад із запалених автомобільних шин, сотні протестувальників було заарештовано. У столиці країни місті Хараре щонайменше 13 осіб отримали вогнепальні поранення. Міністр національної безпеки Оуен Нкубе підтвердив загибель кількох демонстрантів, але не уточнив числа. Він поклав відповідальність за трагічні події на опозицію і правозахисні групи.

Країна переживає затяжну економічну кризу, що почалася ще під час правління попереднього президента Роберта Мугабе, зміщеного з посади в листопаді 2017 року. З початку 2000-х років зімбабвійський долар знецінився у багато разів. Вироблених вітчизняними компаніями товарів не вистачає не тільки для експорту, але і для внутрішнього споживання. Тому бракує припливу валюти. Країна більше імпортує, ніж експортує, а розплачуватися за поставки немає чим.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply