Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

У Раді заявили, що немає жодних підстав для розпуску

Автор:

|

Квітень 22, 2019

|

Рубрика:

У Раді заявили, що немає жодних підстав для розпуску

Після перемоги на виборах увечері 21 квітня у штабі Володимира Зеленського повідомили, що не планують розпуск Верховної Ради. Про це заявив на брифінгу речник штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Як з цього питання, так і з багатьох інших позиція Зеленського буде в межах чинного законодавства України. На сьогодні говорити про розпуск Верховної Ради не є можливим. На сьогодні, на поки що 21 квітня, це питання не до нас і воно не має обговорюватися”, – сказав Разумков.

За його словами, нині команда Зеленського напрацьовує низку законопроектів, аби подати їх у Верховну Раду, щоб парламент міг опрацювати їх ще до кінця своєї каденції.

Розпуск парламенту президентом можливий лише на чітко визначених у Конституції підставах, жодної з яких наразі немає. Про це у свою чергу заявив на брифінгу в понеділок, 22 квітня, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

“Питання розпуску парламенту не є забаганкою будь-якого президента, розпуск може відбутися виключно на умовах, зазначених у Конституції”, – сказав Парубій. Він нагадав, що президент може розпустити парламент, якщо протягом 30 днів у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій, коли протягом 30 днів Верховна Рада не може розпочати роботу або коли протягом шістдесяти днів після відставки Кабінету Міністрів не сформовано новий уряд. “Жодної з цих умов на сьогодні немає”, – зазначив Голова Верховної Ради.

Він додав, що розпуск Верховної Ради також неможливий за 6 місяців до завершення каденції. За словами Парубія, юристи дискутують, чи йдеться про день виборів 27 жовтня, чи про день складання присяги 27 листопада, але в будь-якому разі 27 травня жодних передумов для розпуску парламенту не залишиться. “Тому це насправді чергова політична дискусія, яка не матиме будь-якого продовження. Жодних юридичних чи політичних підстав для цього (розпуску парламенту – ред.) немає”, – резюмував Парубій.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply