Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У пошуках порозуміння Польщі з Україною

Автор:

|

Лютий 26, 2018

|

Рубрика:

У пошуках порозуміння Польщі з Україною

У понеділок, 26 лютого, на сайті Верховної Ради України оприлюднено текст спільної заяви щодо припинення кризи відносин між Україною та Польщею, підписаної заступником голови Комітету у закордонних справах українського парламенту Борисом Тарасюком та лідером опозиції Сенату Республіки Польща Богданом Кліхом.

«Ми повинні формувати взаємні відносини на принципі: «Пробачаємо і просимо вибачення». Так, як нас до цього заохочував Іван Павло ІІ, і як у минулому вчиняли наші церкви, президенти, уряди і парламенти», – сказано у заяві. А ось дуже принциповий фрагмент тексту: «Історія Польщі і України вчить, що на взаємній ворожнечі виграє тільки Росія. І що власне сьогодні актуальним залишається гасло про те, що без вільної Польщі немає України, так само як без незалежної України немає безпечної Польщі. Ціллю агресивних дій Росії є не лише Україна, але також Польща, весь Європейський Союз і НАТО».

Нагадаємо, у Польщі прийнято поправки до закону про Інститут національної пам’яті, якими передбачено кримінальну відповідальність за заперечення так званих злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі та заборону «бандерівської» ідеології. 16 лютого віце-прем’єр України Павло Розенко перебував з візитом у Варшаві, де з польським колегою Пйотром Глінським провів переговори щодо неоднозначного закону. Попри це, 17 лютого у Польщі заявили, що розчаровані результатами переговорів, бо Київ досі не прийняв рішення про скасування мораторію на ексгумацію польських поховань в Україні. Його наклали після того, як на території Польщі демонтували пам’ятники бійцям ОУН-УПА.

Підписанти нової заяви є дуже авторитетним політиками, обоє свого часу займали високі урядові посади. Борис Тарасюк був міністром закордонних справ України, а Богдан Кліх – міністром оборони Республіки Польща.

Світлина: Богдан Кліх.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply