Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

У Польщі зносять символ антиукраїнства

Автор:

|

Лютий 21, 2018

|

Рубрика:

У Польщі зносять символ антиукраїнства

На середу, 21 лютого, намічено розпочати роботи з демонтування пам’ятника військовому діячу Польської Народної Республіки Каролю Свєрчевському, що встановлений у селі Яблонках на Підкарпаті. За висновком Інституту національної пам’яті Польщі, цей монумент суперечить засадам поваги до національної пам’яті, а також статті Кримінального кодексу, що забороняє прославлення тоталітарних режимів.

Кароля Свєрчевського називають комуністичним генералом. Він був учасником більшовицького перевороту у Росії, потім – громадянином СРСР і радянським військовослужбовцем. Воював під позивним «генерал Вальтер» на боці республіканців у Іспанії.

Монумент спорудили неподалік місця, де загинув Кароль Свєрчевський, якого смертельно поранили в бою вояки Української Повстанської Армії 28 березня 1947 року. Правда, є експерти, які сумніваються у правдивості цієї версії. Та у будь-якому випадку, смерть генерала стала приводом до початку операції «Вісла» й депортації всіх українців на так звані повернені землі у північних та й західних регіонах країни. Відтоді Кароль Свєрчевський і пам’ятник йому стали символом антиукраїнства для українців у Польщі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply