Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

У ПАРЄ змінили правила не на користь українців

Автор:

|

Січень 21, 2019

|

Рубрика:

У ПАРЄ змінили правила не на користь українців

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у понеділок, 21 січня, змінило підходи до формування комітетів. Як повідомляє зі Страсбурга кореспондент інтернет-газети «Європейська правда», згідно з новим рішенням до регламентного комітету та комітету з питань обрання суддів Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) не може входити більше двох представників кожної з держав-членів.

Досі не було такого обмеження і склад цих комітетів формувався за пропозиціями політичних груп. Наприклад, у регламентному комітеті було четверо українців і один з них – перший заступник голови. Цей комітет має особливу вагу, оскільки відповідає за розробку змін до регламенту, які мали зняти санкційний тиск з Росії та відкрити їй шлях повернення до асамблеї.

Як розповів голова української делегації Володимир Ар’єв, у підсумку Бюро ПАРЄ «обнулило» перелік депутатів, країни яких перевищили нову квоту у два місця. Відтак зараз Україна немає місць у регламентному комітеті, і групи повинні висувати нових кандидатів. У комітеті з питань виборів суддів ЄСПЛ теж було 4 депутати від України.

Ось як прокоментував описане рішення Володимир Ар’єв: «Це видається дрібною помстою за принципову позицію українців по зміні регламенту на догоду РФ». Вже відомо про наміри продовжити роботу над поверненням Росії до ПАРЄ. А це потребує рішень саме регламентного комітету.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply