Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

У Нафтогазі побоюються падіння видобутку газу на 1,2 млрд кубометрів

Автор:

|

Квітень 16, 2019

|

Рубрика:

У Нафтогазі побоюються падіння видобутку газу на 1,2 млрд кубометрів
Андрій Фаворов

У 2019 році АТ “Укргазвидобування” може скоротити видобуток газу на 1,2 млрд кубометрів порівняно з плановими показниками через відсутність належного фінансування. Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав директор дивізіону “Газ” НАК “Нафтогаз України” Андрій Фаворов.

“У проекті нашого фінансового плану на цей рік відображена гнітюча картина і негативні наслідки для нашого акціонера. Для мене очевидно, що в результаті максимально постраждає держкомпанія Укргазвидобування і наші плани з нарощування внутрішнього видобутку. Тому що за відсутності коштів ми просто не зможемо пробурити нові свердловини, побудувати нові газопроводи для них, інтенсифікувати видобуток на старих свердловинах. Якщо ми в цьому році плануємо видобуток на рівні 15,7 мільярда кубометрів, то за відсутності фінансування цей показник дуже швидко впаде до 14,5 мільярда кубометрів. Тобто, у нас буде падіння видобутку більш як мільярд кубометрів на рік на існуючих родовищах”, – сказав п. Фаворов. Він наголосив, що виникає  потреба імпортувати додатковий мільярд кубометрів.

“І у нас замість інвестицій, а це – податки, робочі місця, будуть затрати. І замість того, щоб робити відрахування в пенсійний фонд українського бюджету, ми будемо підтримувати пенсійний фонд норвезького бюджету”, – додав Фаворов.

Як повідомлялося, НАК “Нафтогаз України” в жовтні 2018 року подав у Господарський суд Києва позов до Кабінету міністрів про відшкодування збитків у розмірі 6,6 млрд грн, що виникли в четвертому кварталі 2015 року через відмову уряду створити механізм і джерела компенсації виконання компанією спеціальних зобов’язань з поставки газу (ПСО). В цілому керівництво Нафтогазу на основі власних неаудованих розрахунків оцінює суму необхідної компенсації по ПСО за період з 1 жовтня 2015 року по 30 червня 2018 року більш як у 102,9 млрд грн. З цієї суми 80,8 млрд грн становить втрачена виручка “Укргазвидобування”, 7 млрд грн пов’язані з формуванням резервів по поганих боргах, а 5,1 млрд грн – збитки.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply