Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

У М’янмі мінують територію на кордоні з Бангладеш

Автор:

|

Вересень 06, 2017

|

Рубрика:

У М’янмі мінують територію на кордоні з Бангладеш

Інформація про цей факт потрапила у пресу 6 вересня, хоча саме мінування, як твердять, розпочалося ще позавчора. Таким чином влада М’янми вирішила не допустити повернення мусульман-рохінджа, які втекли з країни через переслідування.

За подіями у цій країні з тривогою спостерігає світова громадськість. Нагадаємо, конфлікт місцевого населення із мусульманами-рохінджа триває вже понад 100 років. Чергову його криваву сторінку відкрито 25 серпня. Тоді представники мусульман напали на блокпости поліції, внаслідок чого загинула 71 людина. Втім, є джерела, які твердить, що ця акція була спровокована. Зокрема, турецька агенція «Анадолу» пише про активні рейди в провінції Аракан, де проживають мусульмани, які відбулися того ж дня з участю військових та ультраправих з числа буддистів. В регіоні за різними даними вже загинуло від 400 до тисячі людей. Лише останнім часом втекли до сусідніх країн 30 тисяч, ще 20 – перебували на кордоні.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш закликав міжнародне співтовариство вжити заходів щодо запобігання подальшого поглиблення кризи і не допустити гуманітарної катастрофи у штаті Аракан. Він наголосив, що це вже третя хвиля насильства, що охопила регіон за останні п’ять років, і що відповідальність за безпеку людей лежить на владі М’янми.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply