Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

У Македонії хочуть змінити назву країни

Автор:

|

Травень 20, 2018

|

Рубрика:

У Македонії хочуть змінити назву країни

Про це інтернет-видання повідомляють у неділю, 20 травня, з посиланням на прем’єр-міністра Македонії Зорана Заєва. Він заявив, що назва «Республіка Ілинденська Македонія» стала компромісною у дискусії з Грецією і буде винесена на всенародний референдум.

Тим, хто не надто цікавиться політикою, може видатися дивним, чому назву держави потрібно погоджувати з сусідами. Стисло викладемо зміст проблеми. Після розпаду колишньої Югославії Македонія здобула незалежність під назвою Республіка Македонія. За наполяганням Греції в ООН країна була прийнята як колишня югославська республіка Македонія. В Афінах вважають, що з теперішньою назвою Македонія зберігає за собою право претендувати на грецьку провінцію, що має таку ж назву. У зв’язку з цим Греція блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Ілинден – день вшанування пророка Іллі, на який припали дві важливі події історії Македонії XX століття. 2 серпня 1903 року македонські слов’яни підняли повстання проти Османської імперії, а в 1944 році на сесії Антифашистської ради національного визволення було проголошено створення республіки Македонія у складі федеративної Югославії.

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас наразі не прокоментував заяву свого македонського колеги, але сказав, що обидві країни підійшли до позитивного рішення «ближче, ніж будь-коли раніше».

Світлина Reuters: Зоран Заєв (ліворуч) та Алексіс Ципрас.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply