Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

У Литві радять прокурорам і суддям не їздити в Росію

Автор:

|

Липень 23, 2018

|

Рубрика:

У Литві радять прокурорам і суддям не їздити в Росію

Слідчий комітет Росії (СКР) у понеділок, 23 липня, офіційно оголосив про порушення кримінальної справи проти посадових осіб Генеральної прокуратури і суду Литви, які з 2006 року здійснюють кримінальне переслідування 60 колишніх військовослужбовців радянської армії. Значна частина цих осіб є нині російськими громадянами.

Йдеться тут про події січня 1991 року. Тоді підрозділи збройних сил СРСР зайняли низку громадських будівель у Вільнюсі, а у ніч на 13 січня штурмували телецентр. Відтак на вулиці міста вийшли тисячі людей, які виступали за незалежність Литви. У протистояннях загинули 14 осіб, понад 700 були поранені. Литовська влада звинувачує в загибелі людей радянських військовослужбовців. З початку 2016 року відповідну справу розглядає Вільнюський окружний суд. Більшість обвинувачених судять заочно. Зокрема, Генпрокуратура вимагає визнати винними у злочинах проти людяності 93-річного колишнього міністра оборони СРСР Дмитра Язова і ще п’ятьох осіб і засудити їх до довічного терміну.

Це, як бачимо, не сподобалося Кремлю, про що свідчать дії СКР. У Вільнюсі не забарилися з відповіддю. Цього ж дня литовський міністр закордонних справ Лінас Лінкявічюс назвав рішення російського відомства «відвертим тиском на Литву, на суд і працівників судової системи». Службовцям Генеральної прокуратури і суду, щодо яких СКР порушив кримінальну справу, рекомендовано утриматися від поїздок в Росію.

Світлина: вгорі – Лінас Лінкявічюс, внизу – Вільнюс, 13 січня 1991 року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply