Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

У Львові зникли 95 стародруків

Автор:

|

Січень 05, 2017

|

Рубрика:

У Львові зникли 95 стародруків

0105___07-1

Вартість викраденого на чорному ринку може становити десятки мільйонів доларів. Втрату виявили під час перевірки фондів Музею книги, який підпорядковується Львівській галереї мистецтв (ЛГМ). Востаннє інвентаризація відбувалася аж 8 років тому. Хоча, за словами екс-директорки ЛГМ Лариси Возницької-Разінкової перевіряли фонди минулого літа і все було наявне.

Ось що заявив директор ЛГМ Тарас Возняк: «Я отримав два акти. Перший акт – перевірка фонду «Рукописи». В інвентарних книгах зазначено 58 рукописів, наявні 56. Інший акт – звірка фонду «Стародруки». Виявлено 499 інвентарних позицій, не виявлено – 95. І це лише результати звірки кириличних стародруків». За його словами, перевірятимуть ще стародруки латиницею та інші книги, повідомляє «Високий Замок». Серед зниклих видань «Апостоли» Івана Федоровича, видання Михайла Сльозки, львівські Євангелія та ін..

Лариса Возницька-Разінкова назвала це «організованим нападом на добре ім’я Бориса Возницького» та на неї й звинуватила Тараса Возняка в неадекватному ставленні до її батька. Вона твердить, що ще за життя Бориса Возницького пан Возняк начебто просив у Адміністрації президента його посаду (директора ЛГМ). Через 10 днів після цього Борис Возницький загинув.

Справу про ймовірне викрадення передали правоохоронцям, які відкрили кримінальне провадження за цим фактом. Зазначимо, Музей книги, де зберігалися стародруки, будували у 1980-х як побутові приміщення для працівників львівського метро – проекту, що так і залишився нереалізованим. Споруда не має доброго даху та збудована з цегли. Усі стародруки зберігають у коробках.

Світлини: IGotoWorld, Старі фотографії Львова.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply