Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

У Китаї сповільнилися темпи зростання економіки

Автор:

|

Січень 21, 2019

|

Рубрика:

У Китаї сповільнилися темпи зростання економіки

Статистичне відомство Китайської Народної Республіки (КНР) у понеділок, 21 січня оприлюднило доволі тривожні для країни дані. Через торгові війни із США і внутрішні проблеми друга за величиною у світі економіка торік зросла лише на 6,6 відсотка у порівнянні з 2017 роком. Це найнижчі темпи приросту за майже три десятиліття.

Зростання економіки в останньому кварталі 2018 року впало в річному численні до 6,4 відсотка. В останній раз такі показники були зафіксовані у 2009 році перед початком глобальної фінансової кризи. Що стосується показників за увесь рік, то в останнє такі темпи зростання були зафіксовані ще у 1990 році.

За прогнозами Світового банку і низки експертів, цьогоріч китайська економіка виросте лише на 6,5 відсотка. Подальший розвиток ситуації буде багато в чому залежати від того, чи вдасться Пекіну врегулювати торговельний конфлікт із Сполученими Штатами, чи війна лише посилиться. Як відомо, США поставили Китаю ультиматум, вимагаючи не пізніше 1 березня ширше відкрити свій ринок і оголосити рішучу боротьбу з розкраданням інтелектуальної власності у сфері високих технологій. У разі невиконання цих вимог американський Президент Дональд Трамп пригрозив вжити проти Китаю ще більш жорсткі заходи.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply