Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

У Києві вшанували пам’ять Олени Теліги

Автор:

|

Лютий 21, 2019

|

Рубрика:

У Києві вшанували пам’ять Олени Теліги

Поминальний захід відбувся у четвер, 21 лютого, у меморіальному сквері Бабин Яр. Пам’ять видатної української поетеси, публіциста, літературного критика та громадської діячки Олени Теліги прийшли вшанувати близько двох сотень людей – школярі і пенсіонери, воїни і церковнослужителі, активісти і прості перехожі. Були й учні Київської спеціалізованої школи №7 імені Олени Теліги, де створено єдиний в світі музей пам’яті письменниці.

Перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак, сказав у своєму виступі: «21 лютого 1942 року тут, у Бабиному Яру, загинула Олена Теліга та її соратники, які належали до похідних груп Організації українських націоналістів. Олена і її побратими прибули в Київ у жовтні 1941 року, а вже в лютому були розстріляні. Але за цей час їм вдалося зробити неймовірно багато для України. Зазначу, що Олену Телігу попереджали про її можливе заарештування, але вона не захотіла виїжджати з Києва. Вона не могла говорити про певні ідеали, яким би сама не слідувала. Тож вона була заарештована, а 21 лютого вбита в Бабиному Яру».

Згадали також про інших членів ОУН, які були розстріляні нацистами у Бабиному Яру. Зокрема, це поет Іван Ірлявський та провідний діяч ОУН Зенон Домазар.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply