Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

У Криму надумали робити зрошення стічними водами

Автор:

|

Липень 16, 2018

|

Рубрика:

У Криму надумали робити зрошення стічними водами

Про це у понеділок, 16 липня, пише Західна інформаційна корпорація (ЗІК) з посиланням на проект «Крим.Реалії». Отож, в анексованому Росією Криму пропонують зрошувати до 40 тисяч гектарів полів каналізаційними стоками.

Виконувач обов’язків директора Інституту сільського господарства Криму Володимир Паштецький переконаний: «Тоді ми б вирішили питання і овочевого виробництва, і розвитку садівництва, і виноградарства. З’явилася б вода, яку ми не у Боженьки просимо, а самі можемо після себе, очистивши її, дати на поля… Вода повністю придатна для поливу. Якщо прямо говорити, що якби вона була не стічна, то і для пиття придатна, тому що в межах 200-300 г мінералізації – це норма і питної води».

Як зсувалося, такий «передовий досвід» надали окупанти. Розробку російських вчених з Сибіру вже перевірили в Криму. За словами авторів проекту, обладнання, яке вони створили, здатне очищати каналізаційні стоки і робити їх придатними для меліорації.

Однак, на думку спеціаліста Світового центру даних з геоінформатики і стійкого розвитку Сергія Гапона, таку воду не можна використовувати для поливання: «Поля просто будуть отримувати величезну кількість непотрібної органіки і, відповідно, процеси йтимуть у різних неконтрольованих напрямках».

Колись континентальна Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, канал перекрили.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply