Новини для українців всього свту

Saturday, Feb. 27, 2021

У Грузії учасники протестів здійснили штурм парламенту

Автор:

|

Червень 20, 2019

|

Рубрика:

У Грузії учасники протестів здійснили штурм парламенту

Учасники акції протесту в Тбілісі увірвалися в будівлю парламенту Грузії. Вони вимагають відставки спікера Іраклія Кобахідзе, глави МВС Георгія Гахарія і глави Служби державної безпеки Вахтанга Гомелаурі, а також проведення позачергових виборів. Про це повідомляє «Грузія Online». Поліція з кийками і щитами намагається зупинити вторгнення.

«Новини-Грузія» пише, що у внутрішній двір парламенту увірвалися близько 100 чоловік. Туди приїхав міністр внутрішніх справ Георгій Гахарія, який назвав те, що відбувається «штурмом державних інституцій». Незабаром він заявив, що готовий піти у відставку, «якщо буде така необхідність».

Одночасно перед будівлею російського консульства зібралося близько сотні мітингувальників, передає кореспондент «Нової газети». Протестуючі скандують: «Росія – окупант». 20 червня в Тбілісі і Батумі почалися протестні акції після того, як в грузинському парламенті виступив російський депутат Держдуми Сергій Гаврилов. Він відкрив сесію Міжпарламентської асамблеї православ’я з місця, призначеного для спікера парламенту. Його перервали опозиційні депутати і зажадали, щоб російська делегація покинула парламент. Члени партії «Європейська Грузія» назвали Росію окупантом і покинули зал.

Потім в будівлю парламенту, за словами Гаврилова, прийшли радикали, які облили його водою і спробували відібрати у нього документи. Після цього в Тбілісі біля будівлі парламенту і на центральній площі в Батумі почалися виступи. Незабаром російські депутати покинули Грузію.

Грузинська опозиція дала правлячій партії одну годину для відставки Кобахідзе, Гахарія і Гомелаурі. Після завершення цієї годити учасники акції увірвалися на територію парламенту.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply