Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

У Гамбії настало тимчасове примирення

Автор:

|

Січень 20, 2017

|

Рубрика:

У Гамбії настало тимчасове примирення

0120___04--2

Західноафриканські країни погодилися призупинити вторгнення у державу іноземних військ за одної умови – до середини дня п’ятниці, 20 січня,  Яхья Джамме повинен передати владу новому президенту Адамі Берроу. Після чого вже екс-президент повинен покинути Гамбію. Якщо цього не станеться – військове вторгнення країн-членів ЕКОВАС (Економічне співтовариство країн Західної Африки, а це – 15 держав) буде поновлено.

«Ми призупинили операцію та поставили йому (Джамме – Ред.) ультиматум. Якщо до середини дня він не погодиться залишити Гамбію, ми справді розпочнемо інтервенцію», – підкреслив голова ЕКОВАС Марсель Ален де Соуза, передає «AFP». За його словами, будуть проведені фінальні переговори, щоб переконати пана Джамме мирно передати владу. Брати участь у них будуть президенти Гвінеї та Мавританії.

Зазначимо, як повідомив пан де Соуза, для інтервенції вже мобілізували понад 7 тисяч військових. За деякими даними, Збройні сили Гамбії становлять лише близько 2,5 тисячі осіб.

За останньою інформацією, Яхья Джамме попросив продовжити «тишу» до 16:00 за місцевим часом. Що він збирається за цей час зробити – невідомо. Однак, як  твердять місцеві дипломати, цілком реально, що він таки передасть владу, повідомляє «Аljazeera».

Як відомо, наразі чинний президент Гамбії Яйя Джамме відмовився признавати свою поразку на виборах, що відбулись торік у грудні, бо нібито були порушення під час волевиявлення громадян. У зв’язку з цим партія політика оскаржила результати у суді, а парламент держави ухвалив закон, що дозволяє пану Джамме перебувати на посаді ще 90 днів. Окрім цього, у Гамбії на сьогодні діє надзвичайний стан. У відповідь війська Сенегалу увійшли в державу задля забезпечення передачі влади.

Світлини: Picture-alliance/AP Photo/S.Cherkaoui, Picture-alliance/dpa/S. Zaklin.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply