Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

У ФРН вже вимагають суду над Яковом Палієм

Автор:

|

Серпень 22, 2018

|

Рубрика:

У ФРН вже вимагають суду над Яковом Палієм

Колишня очільниця Центральної ради євреїв у Німеччині Шарлотта Кноблох в середу, 22 серпня, схвально відгукнулася про депортацію екс-охоронця нацистського концтабору «Травники» із Сполучених Штатів до Німеччини. Однак вона також наголосила, що було б нестерпним, якби нацистські злочинці могли «мирно доживати свій вік».

Напередодні у Дюссельдорф доставили літаком народженого на Галичині 95-річного Якова Палія. Однак, на думку Шарлотти Кноблох, його похилий вік не повинен перешкоджати судовому переслідуванню у Німеччині. Вона заявила, що було б украй бажано, аби щодо Якова Палія були використані «всі мислимі правові методи» , і закликала органи влади «мобілізувати всі сили для того, щоб жертви домоглися справедливості».

Після Другої світової війни Яків Палій жив у Нью-Йорку. 15 років тому він був офіційно позбавлений американського громадянства. Але депортації перешкоджало те, що жодна країна не погоджувалася його прийняти. Свого часу прокуратура міста Вюрцбурга проводила розслідування щодо Якова Палія, але справа була закрита через відсутність доказів. Експерти стверджують, що фактів членства у СС або отримання освіти в нацистському таборі недостатньо для пред’явлення звинувачення.

Світлина: Шарлотта Кноблох.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply