Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

У Фінляндії обрали найбільш жіночий парламент за всю історію

Автор:

|

Квітень 15, 2019

|

Рубрика:

У Фінляндії обрали найбільш жіночий парламент за всю історію
Голова “Союзу лівих сил” Лі Андерссон

За підсумками парламентських виборів в Фінляндії 14 квітня 92 депутатських мандата з 200 отримали жінки. Це найвищий показник за всю історію країни. Наймолодшим депутатом стала 24-річна представниця “зелених” Ііріс Суомела, заступник голови міської ради Тампере. Своєю основною метою політик називає захист прав людини і боротьбу з дискримінацією. Голова “Союзу лівих сил” 31-річна Лі Андерссон стала найпопулярнішим кандидатом серед жінок – вона набрала 24 тис. Голосів, посівши друге місце після лідера “Справжніх фінів” Юссі Халла-Ахо (30 тис.). У 2018-му вона увійшла в трійку політиків, яким фіни довіряють найбільше.

Попередній рекорд по числу жінок в едускунте (парламент Фінляндії) був поставлений в 2011-2015. Тоді депутатами були 85 політиків прекрасної статі. Саме в Фінляндії жінки вперше в світі були обрані в парламент – в 1907 році вони отримали 19 місць в едускунте.

Нагадаємо, за попередніми підсумками голосування, перемогли соціал-демократи з 17,7% голосів і 40 місцями в парламенті. Всього 0,2% і одне місце їм поступилася націонал-популістська партія “Справжні фіни”. Правоцентристська “Національна коаліція” відстала від націоналістів на 0,5% і одне місце. Партія “Фінляндський центр”, яка була біля керма в попередній парламентський термін, втратила 18 депутатських мандатів, отримавши 31 місце в едускунте і 13,5% голосів.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply