Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

У фанерній бочці – через Атлантичний океан

Автор:

|

Грудень 27, 2018

|

Рубрика:

У фанерній бочці – через Атлантичний океан

Про використання такого незвичного плавзасобу розповідає у четвер, 27  грудня, інтернет-видання ВВС. 71-річний француз Жан-Жак Савін має намір перетнути Атлантику в особливій бочці, використовуючи лише силу океанських течій.

Судно, яким попливе до мети мандрівник-дослідник становить собою зміцнену каркасом герметичну капсулу, склеєну з фанери і покриту смолою. У ній є ліжко, умивальник, плита, місце для зберігання припасів та інвентарю. Будівництво тривало кілька місяців.

Жан-Жак Савін відплив з Ієрро, найменшого з островів Канарського архіпелагу, і розраховує досягти Антильських островів всього за три місяці. А долаючи шлях, буде розкидати спеціальні маркери, спостереження за якими дозволить вченим більше дізнатися про океанічні течії. «Погода прекрасна, висота хвиль досягає 1 метра, і я рухаюся зі швидкістю 2-3 кілометри на годину», – розповів відчайдух агенції «Франс прес» телефоном.

Жан-Жак Савін – колишній воїн-десантник, працював також лісником і пілотом. За його розрахунками, він зможе подолати 4500 км до Карибів на своєму судні силою одних лише океанських течій.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply