Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

У Європі вимагають звільнити Олега Сенцова

Автор:

|

Листопад 10, 2018

|

Рубрика:

У Європі вимагають звільнити Олега Сенцова

Про це розповідає у суботу, 10  листопада, «Радіо Свобода». Десятки діячів культури Франції й низки інших країн виступили з відкритим листом, в якому закликали лідерів країн Заходу вплинути на Кремль, щоб домогтися звільнення з російського ув’язнення українського режисера Олега Сенцова. Підписаний ними текст оприлюднила респектабельна французька газета «Le Monde» напередодні приїзду Володимира Путіна до Франції на урочистості з нагоди 100-річчя закінчення Першої світової війни.

Лист, зокрема, підписали режисери Жан-Люк Годар, Акі Каурісмякі, Сергій Лозниця, Андрій Звягінцев, низка відомих акторів, в тому числі Марина Владі, історики, письменники й політики. У ньому міститься заклик використати всі можливі дипломатичні методи, щоб звільнити Олега Сенцова, а також інших українських політв’язнів, яких утримують у російських колоніях і в’язницях. Запропоновано й більш радикальний засіб – ухвалити на рівні Євросоюзу документ, який накладе санкції на причетних до справи Олега Сенцова. Тобто, діяти по аналогії з прийнятим колись у США «законом Магнітського».

Український режисер Олег Сенцов був затриманий у травні 2014-го року. У серпні 2015-го Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму за сфабрикованим звинуваченням у підготовці терактів на території анексованого Криму.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply