Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

У Чорногорії двох росіян засудили за спробу держперевороту

Автор:

|

Травень 09, 2019

|

Рубрика:

У Чорногорії двох росіян засудили за спробу держперевороту

Вищий суд Чорногорії заочно засудив росіян Едуарда Шишмакова до 15 років і Володимира Попова до 12 років в’язниці за спробу державного перевороту в країні, повідомив 9 травня чорногорський портал Vijesti. Суддя Сузана Мугоша заявила, що саме росіяни були головними ініціаторами та організаторами перевороту, вони передавали іншим змовникам гроші та інструкції. Серед мотивів путчу називалося бажання запобігти вступу Чорногорії в НАТО.

Решта 12 учасників спроби перевороту були також визнані винними. Зокрема, лідери чорногорської опозиції Андрій Мандич і Мілан Кнежевич отримали по 5 років в’язниці. У листопаді минулого року ЗМІ повідомили, що під ім’ям “Володимир Попов” ховається Володимир Миколайович Моїсеєв. Як з’ясувалося, він є співробітником ГРУ.

У серпні 2017 року стало відомо, що росіяни Володимир Попов і Едуард Широков (Шишмаков) незадовго до запланованого путчу знаходилися в Белграді і спілкувалися з іншими підозрюваними, які пізніше були затримані і зізналися. За версією прокуратури Чорногорії, злочинне угруповання, до якої входили в тому числі російські націоналісти, хотіла вбити прем’єр-міністра Міло Джукановича, а також “проголосити перемогу однієї з політичних партій”. Організацією змови, як вважає прокуратура країни, займалися російські державні органи. Росія заперечує причетність до незаконних дій в Чорногорії.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply