Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

У Чехії виготовляли отруту кшталту «Новачок»

Автор:

|

Травень 04, 2018

|

Рубрика:

У Чехії виготовляли отруту кшталту «Новачок»

Про це повідомляє у п’ятницю, 4 травня, інтернет-видання «Deutsche Welle» з посиланням на заяву Президента республіки Мілоша Земана. За його словами, у військовому інституті у місті Брно з дослідницькою метою торік у листопаді було виготовлено невелику кількість нервово-паралітичного газу A-230, який належить до категорії отрут «Новичок». 

«Ми знаємо, де, знаємо, коли, так що було б лицемірством вдавати, ніби нічого подібного не відбувалося», – сказав чеський Президент. Він також повідомив, що після тестування отруйну речовину було знищено. А ще Мілош Земан наголосив, що колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли у Солсбері речовиною з іншим індексом – A-234.

У цього повідомлення є передісторія. 17 березня офіційний представник російського міністерства закордонних справ Марія Захарова назвала «найбільш вірогідними» джерелами походження «Новичка» Велику Британію, Словаччину, Чехію і Швецію. Міністр оборони Чехії Карла Шлехтова у відповідь категорично заперечила, що її країна причетна до створення такої отруйної речовини. Однак 26 березня Мілош Земан доручив контррозвідці перевірити версію про можливе виробництво в країні таких речовин. І тепер розповів про доповідь чеської Служби безпеки та інформації (СБІ). підготовану з цього приводу.

Світлина DPA: Президент Чехії Мілош Земан.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply