Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

У Чехії почав працювати уряд меншості

Автор:

|

Червень 27, 2018

|

Рубрика:

У Чехії почав працювати уряд меншості

Президент країни Мілош Земан у середу, 27 червня, у Празькому граді привів новий кабінет міністрів на чолі з мільярдером Андреєм Бабішем до присяги. Цей уряд сформувала коаліція у складі популістського руху «Акція незадоволених громадян» і Чеської соціал-демократичної партії.

63-річного Андрея Бабіша президент повторно затвердив на посаді прем’єр-міністра ще 6 червня. Однак до останнього часу тривали запеклі суперечки щодо посади очільника міністерства закордонних справ. Мілош Земан відмовлявся призначати на неї депутата Європарламенту Мирослава Похе, що пояснювали такими словами: «Прихильник міграції не може бути членом антиімміграційного уряду». Врешті цей міністерський портфель отримав лідер соціал-демократів Ян Гамачек, який також призначений міністром внутрішніх справ.

Раніше розглядалася можливість участі в коаліційному уряді комуністів. Однак, на початку червня на вулиці Праги вийшли кілька тисяч людей з плакатами «Комунізм – більше ніколи», «Зупиніть злочинну комуністичну ідеологію» і фотографіями жертв комуністичного режиму в Чехословаччині.

І все ж коаліції меншості, яка має 93 місця з 200 в Палаті депутатів, вдалося заручитися підтримкою комуністів. Передбачається, що вони не будуть перешкоджати ініціативам нового уряду.

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply