Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

У Болгарії замерзло Чорне море

Автор:

|

Січень 13, 2017

|

Рубрика:

У Болгарії замерзло Чорне море

0113___06--1

Востаннє тут таке траплялося ще у 1954 році. Як повідомляє 13 січня сайт «РБК-Україна», навіть у південному курортному місті Бургасі море вздовж узбережжя покрилося льодом. А загалом Болгарія переживає найхолодніший період за останні сто років. В окремих районах держави стовпчики термометрів опускалися до позначки -29 градусів за Цельсієм. Впродовж усього XX століття Чорне море у цій акваторії замерзало лише тричі.

Причиною похолодання у теплих країнах фахівці називають скорочення площі льодів у Арктичному басейні. «Втративши лід, вода поглинає більше сонячних променів, а потім з океану в атмосферу надходить більше тепла, що змінює циркуляцію повітряних мас. Зокрема, виникає потужний повітряний бар’єр, що не пропускає теплі потоки, а замість них на території з м’яким кліматом надходить холодне повітря Арктики», – запевняє «National Geographic».

Нагадаємо, через сильні морози в Європі загинули вже 73 людини. Найбільш уразливі до екстремального холоду соціальні прошарки – безхатьки та мігранти.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply