Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

У Білорусі розпочався вишкіл «Захід-2017»

Автор:

|

Вересень 14, 2017

|

Рубрика:

У Білорусі розпочався вишкіл «Захід-2017»

Сталося це чітко за планом – 14 вересня. Експерти не без підстав називають спільні російсько-білоруські маневри відновленням традиції радянських часів. Тоді регулярно проводилися навчання армій країн Варшавського договору, що мало демонструвати боєготовність у протистоянні з НАТО.

Правда, коли 2009 року такий вишкіл проводили вперше, потенційного супротивника не називали. Відтоді навчання відбувалися почергово на території Білорусі та Росії кожні два роки. Випав лише 2015-й. Воно й зрозуміло – російське військове командування було зайняте втручанням на Донбас. А цьогоріч геополітична ситуація вже помітно інша. Протистояння Росії і НАТО, викликане її агресією в Україні, стало очевидним.

За даними білоруського Міністерства оборони, на території Білорусі навчання відбуватимуться на семи полігонах та у двох окремих місцевостях. Участь беруть 10 тисяч 200 військовослужбовців, у тому числі три тисячі російських. Втім, неофіційні експертні оцінки чисельності на порядки вищі. Тому й не можна виключати агресивних намірів щодо сусідніх країн. Стурбованість висловлюють й білоруські опозиціонери. Вони допускають, що Володимир Путін захоче використати ці навчання для початку анексії Білорусі. Адже з Кремля вже чулися висловлювання, які можна розцінити як територіальні претензії. Наразі обіцяно, що всі російські військові залишать білоруську територію до 30 вересня. Втім, це дуже небезпечно – вірити московському слову.

Світлина з сайту «Радіо Свобода»: вересень 2017 року, через білоруську станцію Вярейци прийшов російський військовий ешелон, у траві залишилося сміття.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply