Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 12, 2022

У Берліні заблокували ходу неонацистів

Автор:

|

Серпень 20, 2017

|

Рубрика:

У Берліні заблокували ходу неонацистів

Сайт Deutsche Welle повідомляє 20 серпня, що напередодні у районі Шпандау німецької столиці близько тисячі активістів лівих сил та інші антифашисти успішно перекрили маршрут руху колони неонацистів числом приблизно у 800 осіб. Щоб уникнути зіткнень, правоохоронці змушені були скерувати демонстрацію іншим маршрутом. За порядком пильнували близько тисячі поліцейських, які зуміли не допустити великих зіткнень. Затримано кілька учасників відвертих провокацій та дрібних сутичок.

Приводом для ходи стала 30-та річниця від дня смерті Рудольфа Гесса, що був заступником Адольфа Гітлера у нацистській партії.  Він покінчив життя самогубством у серпні 1987 року в тюрмі для військових злочинців у Шпандау, де був останнім ув’язненим. До самої смерті не відмовився від своїх поглядів. Щоб в’язниця не стала об’єктом культу неонацистів, її знесли того ж року. Саме на це місце й хотіли пройти неонацисти. Однак наштовхнулися на антидемонтрацію, учасники якої вигукували «Нацисти, йдіть додому!», «Ви програли війну!» та інші антифашистські гасла.

Заявку на ходу неонацисти зуміли сформулювати так, що у влади не знайшлося законних підстав її заборонити. Сенатор з внутрішніх справ Берліна Андреас Гайзель з цього приводу заявив: «Ми досконально все перевірили і переконалися у тому, що принципи свободи і демократії діють і для покидьків».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply