Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Тяжкий хрест через хресну ходу

Автор:

|

Липень 25, 2016

|

Рубрика:

Тяжкий хрест через хресну ходу

Hid__foto

Її організувала Українська православна церква Московського патріархату, давши назву «За мир і припинення війни на Донбасі». Згідно з оголошеним на загал планом, дві колони мирян, що репрезентують Схід і Захід України, повинні зійтися у столиці. Перша з них вийшла 3 липня зі Святогірської лаври, що на Донеччині. Друга – 9 липня з Почаївської лаври (Тернопільська область). 27 липня, напередодні святкування Дня Хрещення Русі-України, всі учасники ходи мають зустрітися в Києві на Володимирській гірці, щоб разом пройти до Києво-Печерської лаври на урочисте богослужіння.

Однак в середовищі громадських та партійних активістів з ветеранами бойових дій на Донбасі включно виник інший план. Є небезпека, що разом із вірянами прийдуть російські провокатори. Вже проводився збір підписів з вимогою заборонити ходу, чулися заяви про намір не пропустити її учасників до Києва. Близько 50 осіб, що заявили про свою приналежність до Організації українських націоналістів (ОУН), хотіли встановити намети на узбіччі траси Київ-Житомир. Однак їм у цьому перешкодила поліція.

І ось у понеділок, 25 липня, стало відомо про наближення до Борисполя однієї із колон хресної ходи. На трасі зібралися люди, налаштовані перекрити дорогу до Києва, а також працівники силових органів, щоб перешкодити спробам порушення громадського порядку. Напередодні Бориспільська міська рада вирішила заборонити хресну ходу через місто. От і виникла проблема, що вже стала для української влади тяжким хрестом. А може, й для усієї України, адже ймовірність провокацій дуже велика.

Редакція «Моста» буде стежити за розвитком ситуації. Наразі ми утримуємося від коментарів і скажемо лише одне. Якщо ходу оголошено заради миру, то чому організатори не запропонували долучитися до неї всім релігійним громадам України? І не лише християнським. А у тім числі й мусульманським. З поваги до того, що етнічна батьківщина кримськотатарського народу окупована Росією.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply