Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Тверда позиція України у Мінську

Автор:

|

Серпень 26, 2016

|

Рубрика:

Тверда позиція України у Мінську

Olifer

26 серпня у столиці Білорусі відбулося чергове засідання Тристороньої контактної групи за участю представників ОРДЛО (окремі райони Донецької та Луганської областей). Про основні з досягнутих домовленостей розповіла на своїй сторінці в мережі Facebook Дарка Оліфер – прес-секретар представника України Леоніда Кучми.

Першою в оприлюдненому тексті стоїть необхідність повного і безстрокового припинення з 1 вересня 2016 року вогню. Адже розпочинається новий навчальний рік. І Україна  наполягає на тому, щоб усі діти, незалежно від місця проживання, мали гарантоване право на турботу і безпеку. А це можливо лише за умови повного припинення вогню. Українська сторона послідовно виконує Мінські угоди. Відповідно закликає Російську Федерацію і ОРДЛО не порушувати взяті на себе зобов’язання і з 1 вересня 2016 року все ж перестати стріляти.

Особливої уваги український представник надав звільненню заручників. Нам відоме їх число – 107. І щоб кожен повернувся до своїх близьких, Україна готова йти на серйозні компроміси. Однак не сприймає шантажу, коли це питання пов’язують з амністією учасників незаконних збройних формувань. Бо вона стосується іншого пункту Мінських угод. Крім того, українська сторона вкотре ставить вимогу допустити працівників міжнародних гуманітарних організацій до незаконно утримуваних на непідконтрольній Україні частині Донбасу громадян.

Також темами перемовин були стійкий режим тиші, відведення важких озброєнь і його наступне підтвердження спостерігачами ОБСЄ, повернення Україні контролю за українсько-російським державним кордоном та низка інших проблем.

На світлині:  Дарка Оліфер – прес-секретар представника України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучми.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply