Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Туреччина: голосування на користь президента

Автор:

|

Квітень 16, 2017

|

Рубрика:

Туреччина: голосування на користь президента

Пізно ввечері 16 квітня турецька агенція «Анадолу» повідомила, що за підсумками підрахунку 99,9 відсотків бюлетенів 51,2 відсотків виборців проголосували «за», 48,8 відсотків «проти» внесення поправок у конституцію країни. За кілька годин до цього про перемогу на референдумі прихильників розширення повноважень глави держави заявив президент країни Реджеп Таїп Ердоган.

Громадяни Туреччини висловили своє ставлення до 18 конституційних поправок. Але найважливішим стало питання про віжмову від парламентської форми правління, встановленої в першій половині XX століття. Нинішній результат означає, що повноваження президента, який, згідно з нинішньою конституцією, виконує лише представницькі функції, будуть суттєво розширені. Він, зокрема, зможе розпускати парламент, оголошувати надзвичайний стан, призначати і звільняти міністрів і суддів, а також видавати укази низці сфер. При цьому посаду прем’єр-міністра буде скасовано, а глава держави, якого обиратимуть прямим голосуванням на п’ятирічний термін, стане одночасно і главою уряду. Крім того, президент, який за нинішньою конституцією є нейтральною фігурою і не може підтримувати жодну з політичних сил, зможе зберегти членство в політичній партії.

У керівництві опозиційної Республіканської народної партії заявили про якісь «незаконні дії», які відбувалися в ході референдуму.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply