Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Туреччина активно підтримує палестинців

Автор:

|

Грудень 17, 2017

|

Рубрика:

Туреччина активно підтримує палестинців

В Анкарі у неділю, 17 грудня, відбувся мітинг на знак протесту проти рішення президента США Дональда Трампа офіційно визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і перенести у це місто американське посольство. Відкриваючи мітинг, голова профспілки держслужбовців Алі Ялчин наголосив, що Єрусалим є ісламською святинею.

Того ж дня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про намір відкрити турецьке посольство у Східному Єрусалимі. Правда, важко собі уявити механізм реалізації такого плану. Адже усе місто контролюється ізраїльтянами, які вважають його своєю неподільною столицею. Як відомо, Східний Єрусалим, окупований ізраїльськими військами в 1967 році й згодом анексований. Міжнародне співтовариство тоді піддало різкій критиці дії Ізраїлю.

Нагадаємо, що минулої середи у Стамбулі відбувся позачерговий саміт глав ісламських держав, що став відповіддю на заяву президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Цей крок порушив дотримувану десятиліттями міжнародну згоду про те, що статус Єрусалиму має бути визначений шляхом ізраїльсько-палестинських мирних переговорів.

До теперішнього часу, всі іноземні посольства в Ізраїлі знаходяться в Тель-Авіві саме через невизначений статус Єрусалиму.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply