Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

ЦВК Туреччини скасував результати виборів у Стамбулі

Автор:

|

Травень 07, 2019

|

Рубрика:

ЦВК Туреччини скасував результати виборів у Стамбулі

ЦВК Туреччини скасував результати виборів мера Стамбула, на яких в березні несподівано переміг представник від опозиції. Повторне голосування відбудеться 23 червня.

Місцеві вибори пройшли по всій Туреччині 31 березня. Це було перше муніципальне голосування після конституційної реформи, яка розширила президентські повноваження. Хоча коаліція, яку очолює партія «Справедливості і розвитку» і заручилася підтримкою в цілому 51% голосів виборців, опозиційна Народно-республіканської партії (CHP)  здобула перемогу в столиці країни Анкарі, Ізмірі, а також у Стамбулі. На виборах у Стамбулі з невеликим відривом переміг кандидат від CHP Екрем Імамоглу. Партія «Справедливості і розвитку» (AK) президента Реджепа Тайіпа Ердогана оскаржила результати виборів, заявивши, що вони супроводжувалися корупцією та порушеннями.

Лідер опозиції Онурсал Адігюзел засудив рішення ЦВК. За його словами, повторні вибори означають, що в Туреччині просто заборонено отримувати перемогу над правлячою партією. Правозахисні організації звинувачують Ердогана в авторитаризмі і порушення прав людини.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply