Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

ЦВК Казахстану зареєструвала Данію Єспаєву кандидатом у президенти

Автор:

|

Травень 04, 2019

|

Рубрика:

ЦВК Казахстану зареєструвала Данію Єспаєву кандидатом у президенти

На підтримку Данії Єспаєвої — першої жінки-кандидата на найвищий пост у республіці зібрали підписи 144 098 громадян у всіх 17 регіонах Казахстану, з них достовірними визнали 139 541 підпис. Кількість достовірних підписів на підтримку кандидата згідно закону має бути не менше 118 140. Всі документи пані Єспаєвої повністю відповідають вимогам законодавства, тож 4 травня 2019 року ЦВК постановила зареєструвати її кандидатом у президенти Республіки Казахстан на позачергових виборах, призначених на 9 червня 2019 року.

Данію Єспаєву висунула кандидатом партія “Ак Жол”. Вона є депутатом Мажилісу (Парламенту Казахстану) з 37-річним стажем роботи в банківській системі.

Пані Єспаєва зізналася журналістам, що іспит на знання казахської мови, який мають складати у цій країні всі, хто подає документи на участь у президентських виборах, був одним із найскладніших у її житті. До речі, раніше Центральна виборча комісія Казахстану відмовила у висуванні кандидатом у президенти громадському діячеві Жуматаю Алієву, тому що він не володіє вільно державною мовою.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply