Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Цензурування фільму про Василя Стуса

Автор:

|

Серпень 11, 2018

|

Рубрика:

Цензурування фільму про Василя Стуса

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у суботу, 11 серпня, написав на своїй сторінці у мережі Facebook: «Неприпустимо, коли будь-хто намагається впливати на українське кіно і підміняти історичну правду на вигідну будь-кому. Ми не повинні з цим миритись!»

Річ у тім, що напередодні стало відомо про намір прибрати із сценарію фільму про дисидента Василя Стуса усі згадки про Віктора Медведчука – кума господаря Кремля Володимира Путіна. За словами не названих учасників знімального процесу, продюсерам «подзвонили з адміністрації Медведчука» і сказали – якщо вони хочуть відзняти картину і не хочуть провокацій, то повинні прибрати сцену суду над Василем Стусом. У тому процесі офіційним захисником звинуваченого був Віктор Медведчук.

Втім, продюсер стрічки Артем Денисов заявив, що сцену з Віктором Медведчуком вирізали лише аби вкластися у хронометраж фільму. При цьому назвав фейком інформацію про згаданий  вище дзвінок.

Володимир Гройсман доручив оперативно зібрати авторів фільму та громадськість і «зробити все можливе, щоб в стрічці історія мого земляка – справжнього патріота і борця за волю України Василя Стуса була розказана чесно, правдиво, повністю і без перекручувань».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply